SRIJEDA, 24. LIPNJA 2026.
Navigacija
Slavonski Brod

Župan Marušić ugostio košarkašice prvakinje Hrvatske

Brodportal21. 05. 2026.2 min čitanja
Župan Marušić ugostio košarkašice prvakinje Hrvatske
Župan Danijel Marušić na današnjem je svečanom prijemu čestitao članicama i stručnom stožeru Košarkaškoga kluba „Brod na Savi“ na ostvarenom povijesnom uspjehu za klub, grad Slavonski Brod i Brodsko-posavsku županiju.
 
Nakon izvrsne sezone u kojoj su uvjerljivo dominirale na terenu, brodske su košarkašice 21 pobjedom i samo jednim porazom, te izvrsnom igrom u doigravanju osvojile naslov prvakinja Hrvatske.
 
Župan Danijel Marušić istaknuo je ponos iznimnim uspjehom djevojaka te naglasio kako će županija i dalje stajati uz njih i pratiti ih i na njihovom europskom putu. „Drago mi je da smo bili uz ovaj klub i u doba izazova, kada je za njih bilo teško vrijeme. Vratili su nam na najbolji i najljepši način -  titulom državnog prvaka. To je ujedno završetak i početak jedne priče.“ – dodao je župan.
 
Župan je, sa zamjenikom Markom Šimićem te pročelnicom Upravnoga odjela za obrazovanje, sport i kulturu Anicom Vukašinovićš, još jednom zahvalio sportašicama i cijelom stručnom stožeru na ovom povijesnom uspjehu te poželio sreću i uspjeh u nastavku rada i budućim natjecanjima. 
 
izvor: bpz.hr