SUBOTA, 27. LIPNJA 2026.
Sport

Bolji je prvi dio sezone za nogometaše Svačića iz Starog Slatinika

BrodportalPrije 10 h3 min čitanja
Bolji je prvi dio sezone za nogometaše Svačića iz Starog Slatinika

Ovogodišnja sezona u Trećoj ligi – istok za nogometaše Svačića iz Starog Slatinika bila je zadovoljavajuća. Ostvario se glavni cilj kluba, a to je ostanak u ligi. Nije bilo stresnih situacija jer klub je u prvom dijelu sezone imao dovoljan broj bodova te nije morao strahovati u nastavku. U ovoj sezoni imali su puno problema s ozljedama igrača pa je tako gotovo cijelo prvenstvo propustio Stjepan Kruljac koji nije odigrao niti jednu utakmicu. Samo na početku igrali su: Tomislav Sedlo i Mihael Srbalj, međutim, njih su teške ozljede udaljile s terena. Slična je situacija s Patrikom Stopićem koji se nekoliko puta vraćao, međutim, ozljeda je bila prisutna. U drugom dijelu sezone ozlijedio se i jako važni Ivan Božić i mladi stoper Antonijo Kruljac, tako da ova sezona uza sve probleme može dobiti prolaznu ocjenu.

 
Uza sve poteškoće u igračkom dijelu u Starom Slatiniku nisu u proljetnom nastavku pogodili sa strancima. Tako se Argentinac hrvatskih korijena Juan Pablo Krilanovich i brzonogi Australac Jaiden Fidra nisu mogli nadomjestiti s Francuzom Teo Simonom Foissacom i
Argentincem Franciscom Allegreom. Na kraju su u drugom dijelu sezone prigodu dobili i
mladi domaći igrači što je svakako dobro, a rezultat nije patio.
 
Gledajući statistički, ove sezone su nogometaši Svačića u 30 odigranih utakmica imali 9 pobjeda, 8 neodlučenih i 13 poraza. Postigli su ukupno 62 gola što je uz požešku Slavoniju najviše u ligi. Zato su sa 70 golova obrana koja je druga koja je najviše primila, dok je više golova u mreži završilo samo kod Vuteks Sloge. Zato klub ima najboljeg strijelca lige Marija
Bačića koji ima gol po utakmici te je u 27 dvoboja postigao 27 golova.
 
U prvenstvu su nogometaši iz Starog Slatinika od 15 utakmica koje su imali na domaćem terenu zabilježili 8 pobjeda, imaju 3 neodlučene i 4 poraza za 27 bodova. U gostima su zabilježili samo uspjeh u Belišću, dok imaju 5 polovičnih rezultata za 8 bodova.
 
U cijelom prvenstvu za Svačić je nastupio 31 igrač, međutim, ozljede su bile ključne za promjenama kao i odlazak dobrih stranih igrača na polusezoni. Sve u svemu ova sezona je za Narančaste prošla bez većih poteškoća te su sada igrači i stručni dio na zasluženom odmoru.
 
JOSIP ŠEBALJ